– Karnavalet? Çfarë kostumi të vesh?

– Nuk ka rëndësi. Mjafton të argëtohesh.

Me këtë shtysë, bashkohen fëmijë e të rritur në paradën e Karnavaleve.

Të gjithë, edhe ata më të turpshmit, gëzojnë, qeshin, vrapojnë dhe bëjnë rrëmujë.

Kjo është magjia e karnavaleve: Gëzimi ngjitës në pragun e pranverës që bëhet gati të trokasë në ditët tona.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shkolla "Ibrahim Kodra"

REGJISTROHU
Regjistrimet në kopshtin "Ibrahim Kodra" për vitin 2024-2025 kanë filluar!