Kështu u mbyll viti shkollor 2017-2018.

Nxënësit e shkollës sonë dhuruan një dorë dashuri për fëmijët me aftësi të veçanta. Kaluan një ditë me ata dhe per ata. Pak të stepur në fillim, por shumë shpejt kuptuan se më shumë se dhanë, ata morën dashuri nga këta fëmijë.
Ata flisnin në mënyrën më të çlirët, sa filluam të kishim xhelozi për lirinë e tyre, dhe të përqafonin aq fort sa, nëse kujtoheshim mirë, kushedi sa kohë kishim pa marrë një përqafim të tillë…ata përfshin dhe zemrën në përqafim… ata dinin të të donin pa të njohur fare se cili ishe…
Ata ishin vetë dashuria…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shkolla "Ibrahim Kodra"

REGJISTROHU
Regjistrimet në kopshtin "Ibrahim Kodra" për vitin 2024-2025 kanë filluar!