Festivali IX i Ansambleve Popullore i organizuar mes shkollave 9-vjeçare të qytetit të Durrësit finalizohet dhe zgjoi një atmosferë feste e gare mes 27 shkollave pjesëmarrëse.

Me këngë dhe valle popullore nga të gjitha trevat e vendit, artistët e vegjël të shkollave 9-vjeçare, çuan peshë zemrat e spektatorëve që ndoqën këtë mbrëmje të magjishme e po aq peshë dukej se mbanin edhe zemrat e njëri-tjetrit teksa përformonin në skenë.

E ku ka më bukur…

Një traditë e kulturës tonë popullore që po përçohet bukur dhe me grint tek brezat e rinj e që duhet duartokitur fort në drejtim të organizatorëve dhe pjesëmarrësve.

Si u nda shkolla “Ibrahim Kodra” në këtë organizim?

Si gjithmonë kryelartë dhe fitimtare.

Valltarët dhe këngëtarët tanë të vegjël iu gëzuan ÇMIMIT të DYTE 🥈 të këtij festivali.

URIME ARTISTË TË VEGJËL!

Ju lumtë për dinjitetin dhe vitalitetin që i dhatë ngjyrave të traditës popullore që përfaqësuat në këtë festival!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shkolla "Ibrahim Kodra"

REGJISTROHU
Regjistrimet në kopshtin "Ibrahim Kodra" për vitin 2024-2025 kanë filluar!