Aktiviteti i organizuar nga Qendra Kulturore e Fëmijëve, në kuadër të 14 nëntorit 1944, ditës së çlirimit të Durrësit, është kthyer tashmë në një traditë të bukur në qytetin tonë.

Ky vit shënoi edicionin IX të Festivalit të Këngëve Korale për shkollat 9-vjeçare të Durrësit

ku Shkollat pjesëmarrëse sollën një repertor të pasur këngësh korale me nota të bukura atdhetare, ku ishin koret e 15 shkollave garuan për performancën më të mirë.

Në këtë festival pjesëmarrja e shkollës sonë, jo vetëm ishte dinjitoze me grupin e korit të udhëhequr nga mësuese Ergi, por performaca e grupit tonë përfaqësues zuri vendin e dytë. 🥈

Krenarë për të gjithë grupin përfaqësues që shkëlqeu dhe na emocionoi me këngën

🇦🇱 ” Lule Velo Partizani”🇦🇱

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shkolla "Ibrahim Kodra"

REGJISTROHU
Regjistrimet në kopshtin "Ibrahim Kodra" për vitin 2024-2025 kanë filluar!