Aron Qerimi mbron fort Mbretin në “fushën” e madhe të shahut të Shkollës “Ibrahim Kodra”…dhe për të disatën herë SHAH MAT.♟

Në Kampionatin e Shahut të këtij viti, midis shkollave 9-vjeçare të qytetit të Durrësit, talenti në fushën e shahut, nxënësi ynë Aron Qerimi ngriti kupën e fituesit! 🏆

Një përfaqësim me Aronin na bëri krenarë dhe që në fillim u nisëm për fitore të sigurt.

…dhe… Aron nuk gaboi…

…shënoi përsëri në emrat fitues në këtë kampionat për djemtë!

🏆♟🥇 Suksese Aron! 🥇♟️🏆

Po bindemi se së shpejti, do të duhet të të thërrasim me titullin mjeshtër në këtë lojë! 👏👏👏

Urime dhe faleminderit që na bën krenarë!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shkolla "Ibrahim Kodra"

REGJISTROHU
Regjistrimet në kopshtin "Ibrahim Kodra" për vitin 2024-2025 kanë filluar!