“Dogfall” është një projekt i përbashkët i Ambasadës Gjermane dhe Ambasadës Franceze në Tiranë, me mbështetjen e Teatrit “Metropol” dhe bashkëpunim me autorin dhe regjizorin Stefan Çapalikun. Shfaqja hapi dyert për publikun e ri durrsak, gjimnazistët e qytetit më 20 tetor në Teatrin “Aleksandër Moisiu”
Një dramë me në qendër luftën e cila me absurditetin e saj ka forcën të transformojë qenien më të brishtë, njeriun. Një dramë nga e cila gjimnazistët e shkollës “Ibrahim Kodra” kuptuan se për t’u mos sfiduar nga absurditeti i çdo lufte e çdo konflikti, duhet ruajtur me fanatizëm “EDENI” që secili ka në brendësi të vetvetes!

“Shkoni në teater! Dëgjoni atë zë i cili ju thotë se mund të bëni diçka. Teatri mund të definojë karakterin tuaj’’. (STVEN SPIELBERG)

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shkolla "Ibrahim Kodra"

REGJISTROHU
Regjistrimet në kopshtin "Ibrahim Kodra" për vitin 2024-2025 kanë filluar!